UX Alive Konferansı’nda LEVA, Ziyaretçilerin ve Katılımcıların Sorularını Yanıtladı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen kullanıcı deneyimi odaklı UX Alive Konferansı, farklı ülkelerden gelen katılımcılar ve ziyaretçilerle Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleşti. Avrupa ve Türkiye’de yapılan en büyük kullanıcı deneyimi odaklı konferansa, birbirinden değerli kullanıcı deneyimi uzmanları katıldı.

Konferans süresi boyunca, kullanıcı deneyimi tasarımları, hikaye anlatma, bilgi mimarisi, kullanılabilirlik, kullanıcı arayüzü tasarımı, etkileşim tasarımı, içerik stratejisi, dijital psikoloji, optimizasyon, deneyim tasarımı, deneyim ve ürün pazarlaması, hizmet tasarımı ve daha fazlası ile ilgili sunumlar, dünyaca ünlü kullanıcı deneyimi uzmanları tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca uzmanlar, gün boyunca birbirinden farklı konularda workshoplar vererek ziyaretçilerin deneyim dolu iki gün geçirmesini sağladı.

Konferansın yanı sıra birçok teknoloji şirketi, fuaye alanındaki standlarda ürün deneyimi yaşatma fırsatı sunarak, ziyaretçilerin yeni teknolojiler hakkında bilgi almasını sağladı. Biz de LuckyEye olarak yapay zeka teknoloji ürünü LEVA ile UX Alive Konferansı’na katılan firmalar arasında yer aldık. LEVA (LuckyEye Sanal Asistan), IBM Watson Marketing standında katılımcıların ve ziyaretçilerin Watson Customer Experience Analytics, Campaign Automation ve Content Hub ürünü hakkındaki sorularına Türkçe yanıt verdi.

LEVA (LuckyEye Virtual Assistant) ve Gelecek

Söz konusu başarılı bir kullanıcı deneyimi oluşturabilmek olunca, kullanıcıları iyi tanımanın önemini hepimiz biliyoruz. Her geçen gün artan veri ile beslenen otomasyonların, yapay zeka teknolojisi ile gelecekte kullanıcı deneyimini çok daha yüksek seviyelere çıkartacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Örneğin, kullanıcı deneyimini kognitif yapıda verdiği cevaplarla sağlayarak UX Alive’da stand asistanı olarak yer alan LEVA, belki de önümüzdeki konferanslarda katılımcı olarak yer alacak ve bizlerle kullanıcı deneyimi ile ilgili analizleri paylaşarak, daha verimli kullanıcı deneyimi planları oluşturmamız için ihtiyacımız olan kritik noktalardan bahsedecek.İlginizi Çekebilir

LuckyEye’ın Teknoloji Sponsoru Olduğu Horizon 2020 “Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı Gerçekleşti

IBM Think Summit 2019’da LEVA ile Yer Aldık

Travelport LIVE Konferansı’nda Türkiye’nin Öncü Turizm ve Seyahat Acenteleri ile Dijital Dönüşüm Üzerine Konuştuk!

Proje Yönetim Zirvesi İstanbul 2019’da Yapay Zeka Dönüşümünü Anlattık.