IBM Think Summit 2019’da LEVA ile Yer Aldık

IBM Think Summit 2019 etkinliği, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. LuckyEye Ekibi olarak LEVA ile yer aldığımız etkinlikte, IBM Veri ve Yapay Zeka Global Satış Başkan Yardımcısı Alyse Daghelian, IBM Türk Yazılım Bulut ve Kognitif Lideri Arzu Sözen Sarı, Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin, IBM iX Global Lideri Matt Candy,  Arizona Üniversitesi Astronomi ve Astrofizik Profesörü Feryal Özel gibi iş ve bilim dünyasından pek çok konuşmacı yer aldı.

Akbank’ın CEO’su Hakan Binbaşgil, “Değişen dünyayı hepimizin anlaması çok önemli. Müşterilerimiz artık eskisi gibi değil. Her yaş grubundaki insanlar daha sabırsız, daha hızlı işlem istiyorlar ve anında şirket değiştirebiliyorlar. Bizim değişen bu toplumun farkına vararak kendimizi adapte etmemiz gerekiyor. Bankalarda standartları sağlayan rakip bir bankanın yaptıkları değil, Netflix, Spotify veya Google’ın yaptıklarıdır.” Şeklinde bir açılış konuşması yaparak aynı zamanda Yeni Nesil Akbank Projesi’nden de bahsetti.

Dijital dönüşümde hayatları kolaylaştırmak adına yapay zeka çözümlerinin anlatıldığı etkinlikte, Bulut teknolojileri ile dönüşüm, Nesnelerin İnterneti ile inovasyonu yakalamak, Blockchain teknolojisi ile bariyerleri aşmak ve Quantum teknolojisi ile çözülemez olanın nasıl çözülebileceği gibi konular üzerine konuşuldu.

LuckEye ekibimiz tarafından geliştirilen LEVA, Watson Assistant’ın güçlendirilmiş yapay zeka servisi ile ziyaretçilerin ilgili sorularını yanıtladı ve ilgi odağı oldu. Etkinlik asistanı olarak konumlandırdığımız LEVA ile aynı zamanda kiosk ekran üzerinde de Akıllı Müşteri Asistanı deneyimini sunduk. Bu keyifli organizasyon için IBM ekibine ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.İlginizi Çekebilir

LuckyEye’ın Teknoloji Sponsoru Olduğu Horizon 2020 “Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı Gerçekleşti

Travelport LIVE Konferansı’nda Türkiye’nin Öncü Turizm ve Seyahat Acenteleri ile Dijital Dönüşüm Üzerine Konuştuk!

Proje Yönetim Zirvesi İstanbul 2019’da Yapay Zeka Dönüşümünü Anlattık.

Görüntü Algılama ve Yapay Zeka Konulu Akademik Makalemin INFUS’ta Sunumunu Gerçekleştirdim!