LuckyEye’ın Teknoloji Sponsoru Olduğu Horizon 2020 “Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı Gerçekleşti

LuckyEye’ın Teknoloji Sponsoru olduğu Horizon 2020 “Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Konferans’ta; araştırma, yenilik, sanayi, bankacılık, yönetim, STK ve diğer sektörlerden pek çok üst düzey temsilci bir araya geldi.

AB Fonları Uzmanı, eğitimci ve proje yazarı Bosko Nektarijevic’in modaretör olduğu “AB-Türkiye İlişkilerinin Geleceği – Ar-Ge işbirliği ve bilim diplomasisi panelinde, EU Affairs Üzt Düzey Mali Müşaviri Dr. Andrea Mogni, Senat Der Wirtschaft Uluslararası İlişkiler Direktörü Dr. Halit Ünver, GEDS Design Consultancy Kurucusu Gülay Özkan konuşmacı olarak yer aldı.

AB Fonları Uzmanı, eğitimci ve proje yazarı Bosko Nektarijevic konferansta yaptığı konuşmada; yeni başlayanlar için finansman kaynaklarının sağlanması ve gözden geçirilmesi, tekliflerin başarısı için temel değişkenler, nasıl uygulanacağı ve nasıl ilerleyeceğinin gösterilmesi için projenin uygulanması ve değerlendirilmesi gibi konulara değindi. Nektarijevic, teklif yazanlar ve koordinatörler için ise, proje tasarım sürecini geliştirmek, teklif yazmak, fonların erişimlerini ve etkilerini en üst düzeye çıkarmak, AB yetkilileri için Türkiye’deki AB yapılarının performansını artırmak ile birlikte güvenilirliklerine ve RDI işbirliğine yol açacak çözüm ve önerilerden bahsetti.

AB karar alma süreçleri hakkında bilgi veren ve ana zorlukların neler olabileceği üzerine değinen Bosko Nektarijevic, araştırmalara göre Türkiye’de bu işe girmek isteyen ve fayda sağlayanların güvenini kaybettiğini belirtti.  Avrupa Birliği’nin toplum odaklı olduğu ve topluma değer verdiğini savunan Nektarijevic, AB yapılarının sonuçları hakkında da kısaca bilgi vererek “AB, barış demokrasisine bağlı, insan haklarına saygı ve hukukun üstünlüğü konusundaki taahhütlerde birleşmiş 28 farklı demokrasi arasındaki ekonomik ve siyasi ortaklıktır” dedi.

Teknoloji Sponsoru olduğumuz Horizon 2020 “Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı’na katılan tüm konuşmacılara, Kadir Has Üniversitesi’ne ve öğrencilerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.İlginizi Çekebilir

IBM Think Summit 2019’da LEVA ile Yer Aldık

Travelport LIVE Konferansı’nda Türkiye’nin Öncü Turizm ve Seyahat Acenteleri ile Dijital Dönüşüm Üzerine Konuştuk!

Proje Yönetim Zirvesi İstanbul 2019’da Yapay Zeka Dönüşümünü Anlattık.

Görüntü Algılama ve Yapay Zeka Konulu Akademik Makalemin INFUS’ta Sunumunu Gerçekleştirdim!