HAKKIMDA

Ben Tolga Artan.

1996 yılında medya sektörüyle başladığım iş hayatımda birçok farklı görev üstlendim. Meslek hayatım boyunca teknolojiyi ve trendleri takip edip iş arkadaşlarıma ve müşterilerime aktarmaya çalıştım. Bu çabamı hala, her fırsatta devam ettiriyorum. Zaman ve teknoloji ilerledikçe iş hayatına yeni kazanımları sağlayacak çözümlerin ancak dönüşüme uyum sağlamakla gerçekleşebileceğine inanıyorum. Bugün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım LuckyEye şirketinin de bu vizyonda ilerlemesi için 1999’dan beri dijital pazarlama alanında kazandığım deneyimler ile markalara katma değer sağlayacak çözümler üzerine çalışmaya devam ediyorum.

Deneyimlerim

1996
Discovery Channel, Nickelodeon, Fashion TV, MTV kanallarının Türkiye’de operasyonel olarak kurulması alanında iş geliştirme ve yönetici olarak rol aldım.

1998
Türkiye’nin ilk gençlik portalı NumberOne Interactive projesinde bulundum.

1999
İki ortağım ile birlikte 1999 yılında LuckyEye’ı kurduk. Kuruluşumuzdan bugüne yüzlerce müşterimize güncel teknolojiler ve çözümler ile buluşturduk. Bu süreç içerisinde 1000’den fazla projede yer aldım. Bugün markalara katma değer sağlamaya devam ediyoruz.

2000
LuckyEye, 2000 yılında Türkiye’deki ilk 25 Microsoft.NET iş ortağından biri olarak yerini aldı. Bugün iş ortaklığımız devam ediyor.

2004
Kocaeli Universitesi Teknopark’ta LuckyEye ARGE ofisini açarak sınırlarımızı genişlettik. Kocaeli Universitesi işbirliği ile LuckyEye Kariyer Gelişim Programını tasarladık. 15 senelik süreçte 100’den fazla mezunun Sertifikalı Yazılım Uzmanı olmasına katkı sağladık.

2006
LuckyEye, Google İş Ortaklığı Programı’na dahil oldu.

2012
IBM ile iş ortaklığı anlaşması gerçekleştirdik. IBM’in Dijital Deneyim Yönetimi, Watson Marketing, Social Collaboration, Mobile Development ve Cognitive alanlarında iş ortağı olarak çalışmaya devam ediyoruz.

2014
İş ortaklarımıza Adobe’u da katarak Variable Printing alanında LE Variable Printing Platformunun Türkiye ve MEA (Orta doğu ve Afrika) bölgesinde müşterilerin hizmetine sunduk. Ayrıca Silverpop ile de çözüm ortaklığı anlaşması yaparak LuckyEye’ın Gerçek Zamanlı Pazarlama konusunda faaliyet göstermesini sağladık.

2016
Yapay zeka uygulamalarında ARGE çalışmaları gerçekleştirmek üzere LuckyEye Cognitive Departmanını oluşturdum.

2017
LuckyEye Sanal Asistanı (LuckyEye Virtual Assistan) LEVA’yı geliştirme sürecinde insansı robotların Türkçe etkileşimi ile ilgili ARGE çalışmalarını yönettim.

2018
LuckyEye, Yapay Zeka Deneyim Merkezi’nin kurulmasını sağlayarak ARGE Merkezi haline getirilmesi çalışmalarını yürüttüm. Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri ile markalara özel deneyimler ve çözümler geliştirmeye devam ediyoruz.

2019
23 yılın ardında 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İşletme Mühendisliği Yüksek lisans Programını tamamlayarak tekrar mezun oldum. Son senemde hazırladığım “Car Damage Analysis For Insurance Market Using Convolutional Neural Networks” ile iş, eğitim ve ilgi alanlarımı bir araya getirdim. Hatta bir adım daha atarak INFUS (Intelligent and Fuzzy Systems) 2019 Sempozyum’u için aynı konuda bir makale hazırlayarak sunumunu gerçekleştirdim. Hazırladığım makale, sempozyum ile ilgili hazırlanan INFUS 2019: Intelligent and Fuzzy Techniques in Big Data Analytics and Decision Making kitabında Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı. Makaleye link üzerinden erişebilirsiniz.

Ödüller

 • Stevie Ödülleri, Gümüş Ödül
 • LACP Spotlight Ödülleri 2012,Platin Ödül
 • LACP Vision Ödülleri 2012, Gümüş Ödül
 • Mercomm ARC Ödülleri, Onur Ödülü
 • Mercomm, ,Gümüş Ödül
 • Mercomm 2013i ,Bronz Ödül
 • LACP Spotlight Ödülleri 2013 Altın Ödül
 • Stevie Ödülleri 2014,Altın Ödül
 • Mercomm 2014, Bronz Ödül
 • LACP Spotlight Ödülleri 2014,Platin Ödül
 • Horizon Interactive Awards 2015, En İyi Seyahat ve Web Sitesi, Gümüş Ödül
 • Horizon Interactive Awards 2015, En İyi Mobil Uygulama, Altın Ödül
 • 2016 IBM Outstanding Social Business Solution
 • 2017 IBM Outstanding Social Business Solution
 • 2018 IBM Outstanding Watson Customer Engagement Solution